An şcolar 2011-2012

Performanţe:

Olimpiada naţională

Medalie de argint

  • Cioba Cătălin – 10C- Olimpiada naţională de matematică

Premiul II

  • Roşca Vlad-12E- Olimpiada naţională de sociologie

Menţiune

  • Tomai Radu-10C- Olimpiada naţională de biologie-component lotul internaţional lărgit

Premiul Special

  • Tot Nikolett -10 E- Olimpiada naţională de latină
  • Morariu Maria Magdalena- 10 E- Olimpiada naţională de limba latină
  • Barbura Ionuţ -9F- Olimpiada naţională de istorie- locul VIII
  • Cebuc Bianca -12E- Olimpiada naţională de Filosofie

 

Olimpiada judeţeană

Premiul I

  • Mateaş Roxana -11E – Olimpiada judeţeană de limba română-calificată la faza naţională
  • Nădăban Andreea- 12- Olimpiada judeţeană de chimie-calificată la faza naţională
  • Cioba Cătălin- 10C- Olimpiada judeţeană de matematică
  • Iovin Naomi-10 E- Olimpiada judeţeană de limba engleză-calificată la faza naţională
  • Vasii Andrei-12E- Olimpiada judeţeană de limba engleză-calificat la faza naţională
  • Tomai Radu- 10C- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Morariu Maria Magdalena- 10 E-  Olimpiada judeţeană de latină
  • Tot Nikolett – 10 E-  Olimpiada judeţeană de latină
  • Radu Silvia – 9F- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Sîrbu Claudiu-9C- Olimpiada judeţeană de geografie
  • Roşca Vlad- 12E- Olimpiada judeţeană de sociologie
  • Cebuc Bianca-12E- Olimpiada judeţeană de filosofie
  • Echipa de volei fete-liceu- Olimpiada naţionala a sportului şcolar – faza judeţeană
  • Echipa de baschet băieţi- gimnaziu- Olimpiada naţionala a sportului şcolar – faza judeţeană

Premiul II

  • Vasii Andrei -12 E – Olimpiada judeţeană de română
  • Iurca Cătălin – 11A- Olimpiada judeţeană de matematică
  • Aioanei Casian-10D- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Rădac Alexandru-9C- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Cladovan Larisa-9E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Buboiu Adria-9F- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Dârlea Andrada-9F- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Lalyer Carina- 11D- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Oarcea Alexa-11D- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Puie Oana-11E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Farcaşiu Răzvan-11E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Cebuc Bianca-12E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Echipa de volei băieţi-liceu- Olimpiada naţionala a sportului şcolar – faza judeţeană
  • Echipa de baschet băieţi- liceu- Olimpiada naţionala a sportului Şcolar – faza zonală
  • Biriş Alexandra – 8A- Olimpiada naţionala a sportului şcolar- Badminton –faza judeţeană
  • Sălăgean Dacian – Olimpiada naţionala a sportului şcolar- Badminton –faza judeţeană
  • Barbura Ionuţ -9F- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Matei Raluca -9F- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Ignuţa Iulia-11E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Sabău Roxana-12E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Atofanei Andreea -12E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Roţ Manuela-12E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Gligan Andreia -10E- Olimpiada judeţeană de logică

Premiul III

  • Şiman Noemi- 10 E- Olimpiada judeţeană de limba română
  • Ciupertea Denisa – 6- Olimpiada judeţeană de fizică
  • Sîngiorz Eurico-6- Olimpiada judeţeană de fizică
  • Brînduş Georgiana-11D- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Moisa Andrei- 7A- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Gruia Andrada-9E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Matei Raluca-9F- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Dumitrescu Radu-10E- Olimpiada judeţeană de engleză
  • Cotuna Corado-11E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Ignuţa Iluliana-11E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Dămăcuş Daiana-12E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Trifan Petra-12E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Stepănescu Teodora-12E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Sabău Roxana-12E- Olimpiada judeţeană de limba franceză
  • Puie Oana 11E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Cebuc Bianca-12E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Trifan Petra-12E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Panţiru Andreea-11D- Olimpiada judeţeană de geografie
  • Buboiu Adria-9F- Olimpiada judeţeană de logică

Menţiune

  • Rotariu Denis – 6 –Olimpiada judeţeană de fizică
  • Dolga Rareş- 8A- Olimpiada judeţeană de chimie
  • Sîrbu Claudiu- 9C- Olimpiada judeţeană de chimie
  • Iusco Cosmina-9- Olimpiada judeţeană de chimie
  • Talpeş Raoul-10D- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Bartlenskz Robert-9B- Olimpiada judeţeană de informatică
  • Banciu Eduard-9B- Olimpiada judeţeană de informatică

 

Concursuri

Medalie de aur

  • Mustaţă Anamaria-3-Evaluare în educaţie la limba engleză- clasament naţional

Medalie de argint

  • Tulescu Alexandra-5- Evaluare în educaţie la limba engleză- clasament naţional

Medalie de bronz

  • Matei Raluca-9F- Evaluare în educaţie la limba engleză- clasament naţional
  • Iovin Naomi -10E- Evaluare în educaţie la limba engleză- clasament naţional
  • Vasilescu Adrian-10- Evaluare în educaţie la limba engleză- clasament naţional

Premiul I

  • Cioba Cătălin-10C-Concurs interjudeţean TM MATE
  • Popa Dan-12C- Concurs judeţean „Caius Iacob”
  • Sîrbu Claudiu-9C- Concursul Naţional ACADNET -faza judeţeană-calificat la faza naţională
  • Sabău Roxana -12 E  – Concurs de Cultură şi spiritualitate-calificată la faza naţională
  • Aioanei Casian- 10D- Concurs judeţean „Cel mai bun experimentator fizician”
  • Nădăban Andreea-12- Concurs judeţean „Cel mai bun experimentator chimist”
  • Iercoşan Alex – 7- Concurs judeţean „Cel mai bun experimentator chimist”
  • Dolga Rareş-8A- Concurs judeţean „Cel mai bun experimentator chimist”
  • Moise Andrei -7- Concurs judeţean „Cel mai bun experimentator chimist”
  • Bugi Alexandru- 9A- Concurs „Fantasticul din mine şi din afara mea”- desen- faza municipală

Premiul II

  • Cioba Cătălin-10C-Concurs interjudeţean „Traian Lalescu”-Petroşani
  • Cioba Cătălin-10C-Concurs internaţional Cangurul – baraj-Bucureşti TM MATE
  • Cioba Cătălin-10C-Concurs naţional Evaluare în educaţie la matematică- faza competiţională
  • Nădăban Andreea-12- Concursul naţional de chimie anorganică „Veronica Chiriac”
  • Iurca Adrian -11A- Concurs judeţean „Caius Iacob”
  • Horvat Diana 10- Concurs judeţean „Cel mai bun experimentator chimist”
  • Şiman Noemi- 10 E – Concurs de Cultură şi spiritualitate Românească
  • Maur Kevin- 9B- Concurs „Fantasticul din mine şi din afara mea”- desen- faza municipală
  • Cebuc Bianca-12E- Discurs public-engleză-faza regională
  • Sabău Roxana-12E- Discurs public-engleză-faza regională

Premiul III

  • Endres Robert – 10CConcurs judeţean „Cel mai bun experimentator fizician”
  • Bun Bogdan-8A- Discurs public- limba engleză-faza regională

Menţiune

  • Iusco Cosmina-9- Concurs judeţean „Cel mai bun experimentator chimist”
  • Rus Silvia Antonia-9- Concurs judeţean „Cel mai bun experimentator chimist”
  • Gyorfi Denisa 8A- Discurs public- limba engleză-faza regională

Diplomă de merit

  • Bartlensky Robert-9B- Evaluare în educaţie la informatică
  • Banciu Eduard-9B- Evaluare în educaţie la informatică
  • Petruşel Anamaria-11B- Evaluare în educaţie la informatică

 

Sesiunea de comunicări ştiinţifice

Premiul I

  • Hidroenergia- Ciolac Viviana, Iercoşan Alexandru, Kossik Patrick- clasa 7
  • Energia Solară- Suciu Răzvan- clasa 9

Premiul II

  • Câmp magnetic; Accelerator cu bile- Bara Sergiu, Bun Bogdan, Boca Dorel, Nistor Andrei – clasa 7

Premiul III

  • Compunerea vectorilor- Ciolcac Viviana, Boca Dorel, Bun Bogdan, Bara Sergiu, Nistor Andrei, Iercoşan Alexandru, Kossik Patrick- clasa 7
  • Energii regenerabile- Aioanei Casian, Endres Robert- clasa 10

Menţiune

  • Hidroenergia- Ciolac Viviana, Iercoşan Alexandru, Kossik Patrick- clasa 7
  • Natura în acţiune- Panţiriu Andreea, Lalyer Carina- clasa 10
  • Pendulul lui Focault-Ambruş Sebastian, Mercsak Andrei, Sod Radu- clasa 10
  • Banc optic- Suciu Răzvan, Aioanei Casian, Endres Robert- clasele 9-10

 

Sesiunea de referate şi comunicări ale elevilor

Premiul I

  • Dănăilă Roxana-11E- Istorie- participantă la faza naţională
  • Sîrbu Claudiu 9C- Geografie-calificat la faza naţională
  • Morar Alina-9F- Geografie- calificată la faza naţională

Premiul II

  • Stolerciuc Elena-11E- Istorie- participantă la faza naţională