An şcolar 2012-2013

Olimpiada judeţeană

Premiul I

  • Farcaşiu Răzvan-12E – Olimpiada judeţeană de limba română-calificat la faza naţională
  • Incicău Daniel -9C- Olimpiada judeţeană de biologie -calificat la faza naţională
  • Sîrbu Claudiu-10C- Olimpiada judeţeană de biologie-calificat la faza naţională
  • Aioanei Casian-11D- Olimpiada judeţeană de biologie-calificat la faza naţională
  • Toma Andrei Florin-8A- Olimpiada judeţeană de latină-calificat la faza naţională
  • Toth Nikolett-10F- Olimpiada judeţeană de latină-calificată la faza naţională
  • Cristea Alexandra-9D-Olimpiada judeţeană de limba franceză-calificată la faza naţională
  • Cioba Cătălin-11C-Olimpiada judeţeană de matematică-calificat la faza naţională
  • Puie Oana- 12E-Olimpiada judeţeană de filosofie-calificată la faza naţională
  • Birăuaş Alex-7A- Olimpiada judeţeană de germană –A1
  • Tulescu Alexandru- 6A- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Vartolomei Loredana-6A- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Cladovan Larisa-10E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Cotuna Corado-12E- Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Boca Andrei – 9D – Olimpiada Județeană de Geografie – calificat la faza națională

Premiul II

  • Nicolae Valentin-10B- Olimpiada judeţeană de germană –A2-calificat la faza naţională
  • Barbura Ionuţ-10E-Olimpiada judeţeană de istorie-calificat la faza naţională
  • Mateş Roxana-12E- Olimpiada judeţeană de limba română
  • Burciu Oana-9 D- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Sicoe Alexandru-10D- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Tomai Radu-11C- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Ioja Melanie-7A- Olimpiada judeţeană de germană –A1
  • Ciupertea Denisa-7A- Olimpiada judeţeană de germană –A1
  • Barcan Ingrid-9D -Olimpiada judeţeană de limba franceză
  • Ignuţa Iulia-12E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Mocuţa Andreea -12E- Olimpiada judeţeană de istorie
  • Cosma Monica-9F-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Fugătă Alexandru- 5A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Secianski Carla-5A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Draia Diana-7A-Olimpiada judeţeană de limba engleză

Premiul III

  • Rădac Alexandru-10C- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Ioja Melanie-7A- Olimpiada judeţeană de limba germană
  • Ciupertea Denisa-7A-Olimpiada judeţeană de limba germană
  • Ciorban Andrea-10C-Olimpiada judeţeană de limba franceză
  • Iurca Adrian-12A-Olimpiada judeţeană de matematică
  • Puie Oana-12E-Olimpiada judeţeană de istorie
  • Şiman Noemi-11E-Olimpiada judeţeană de istorie
  • Ţepele Rafael-11A-Olimpiada judeţeană de istorie
  • Nagy Andreea-9F -Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Filo Cristina-10F -Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Dârlea Andrada-10F -Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Buşa Ioana-5A -Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Cogianu Patricia- 5A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Ghilea Ariana- 5A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Matei Raluca- 10F-Olimpiada judeţeană de limba engleză

Menţiune

  • Bogadi Szilvia- Olimpiada judeţeană de limba română
  • Pasc Andra- Olimpiada judeţeană de limba română
  • Iga Cristian- 10D- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Bătrân Daria-10D- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Rus Silvia-10D- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Faur Andreea-11C- Olimpiada judeţeană de biologie
  • Draia Diana-7A- Olimpiada judeţeană de germană –A1
  • Bartlensky Robert- 10B- Olimpiada judeţeană de informatică
  • Rus Andrei -9B- Olimpiada judeţeană de informatică
  • Miclea Darius -9B- Olimpiada judeţeană de informatică
  • Morariu Maria Magdalena-11-Olimpiada judeţeană de limba latină
  • Tătăroiu Jean-Marc-10C-Olimpiada judeţeană de matematică
  • Gligan Andreea-11E-Olimpiada judeţeană de logică
  • Florea Simona- Ancuţa-11E-Olimpiada judeţeană de psihologie
  • Mocuţa Andreea-12E-Olimpiada judeţeană de psihologie
  • Boldiş Tania-Ximena-9E-Olimpiada judeţeană de istorie
  • Nagy Andreea-9E-Olimpiada judeţeană de istorie
  • Bar Luana-5B-Olimpiada judeţeană de religie
  • Bara Sergiu-8A-Olimpiada judeţeană de religie
  • Moise Andrei-8A-Olimpiada judeţeană de chimie
  • Sîrb Claudiu-10C-Olimpiada judeţeană de chimie
  • Boca Andrei-9D-Olimpiada judeţeană de chimie
  • Aioanei Casian-11D-Olimpiada judeţeană de chimie
  • Krausz Alexandru-6A-Olimpiada judeţeană de fizică
  • Grecu Alexandra-6A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Ana Diana-6A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Stana Emanuel-5B-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Dumitrescu Radu-11E-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Chiş Dana-10E-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Gherda Andreea-10E-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Haidu Silvia-11C-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Năstasă Antonia-5A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Gabor Medeea-5A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Cichi Carina-7A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Ioja Melania-7A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Sînjorz Enrico-7A-Olimpiada judeţeană de limba engleză
  • Belean Hanelori -9- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Curmei Sonia -9- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Dan Maria -9- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Dumitrean Dorian -9B- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Gorcea Valentin -9- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Raduţiu Rafael -9- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Rus Andrei -9B- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Tudor Remus -9B- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Diaconescu Octavian -10B- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Monea Bogdan -10A- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Teodorescu Vlad -10B- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Tufiş Laurenţiu -10A- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei
  • Vale Elian-10B- Olimpiada judeţeană de tehnologia informaţiei

 

Concursuri

Premiul I

  • Oana Puie – 12 E- Concurs Naţional cu participare internaţională „Ion Barbu – Dan Barbilian”
  • Echipa Pro Debate 3 – Şoit Silviu, Nagy Andreea şi Bica Daian- Regionala de debate pentru începători
  • Burciu Oana -9 D- Concursul judeţean de desen şi pictură ediţia a-18-a “CRĂCIUN FERICIT” organizat de către ISJ Arad şi Liceul de Artă “Sabin Drăgoi” Arad

Premiul II

  • Zembrod Christian – 5 A-Concursul judeţean de desen şi pictură ediţia a-18-a “CRĂCIUN FERICIT” organizat de către ISJ Arad şi Liceul de Artă “Sabin Drăgoi” Arad
  • Junc Mihaela – 7A – Concursul Școlar Național de Geografie ”Terra” – calificată la faza națională
  • Călin Valentina – 7A – Concursul Școlar Național de Geografie ”Terra” – calificată la faza națională

Premiul III

  • Reiger Briana- 6 B-Concursul judeţean de desen şi pictură ediţia a-18-a “CRĂCIUN FERICIT” organizat de către ISJ Arad şi Liceul de Artă “Sabin Drăgoi” Arad

Menţiune

  • Barbu Alessia- 6 B-Concursul judeţean de desen şi pictură ediţia a-18-a “CRĂCIUN FERICIT” organizat de către ISJ Arad şi Liceul de Artă “Sabin Drăgoi” Arad
  • Farcas Andreea- 9 E-Concursul judeţean de desen şi pictură ediţia a-18-a “CRĂCIUN FERICIT” organizat de către ISJ Arad şi Liceul de Artă “Sabin Drăgo”i Arad

 

Premiul special

  • Ardelean Teodora- Premiul pentru cel mai bun vorbitor al turneului- Regionala de debate pentru începători
  • Goldiş Raul- 12C- Cocurs de postere pe tema „Rolul banilor în viaţa noastră”, organizat de Universitatea de Vest „Vasile Goldiş”

 

Concurs EVALUARE ÎN EDUCAŢIE- INFORMATICĂ 

             CLASAMENT – FAZA JUDEŢEANĂ ETAPA I

LOCUL I

  • Morar Ana – clasa a 9-a B
  • Dămăcuş Raluca – clasa a 9-a B
  • Bun Bianca – clasa a 9-a B
  • Cosma Dragos – clasa a 9-a B
  • Ciucuriţă Otilia – clasa a 9-a B
  • Vale Elian – clasa a 10-a B
  • Iurca Adrian ­- clasa a 12-a A

LOCUL II

  • Vărzaru  Andrei – clasa a 9-a B
  • Stan Beatrice – clasa a 9-a B
  • Icianu Daniel – clasa a 9-a C
  • Bagi Alexandru – clasa a 10-a B
  • Păunescu Biana – clasa a 11-a A
  • Dioşan Călin – clasa a 11-a A
  • Ţepele Rafael – clasa a 11-a A
  • Costea Gabriel – clasa a 11-a A
  • Ţuplea Raluca – clasa a 11-a A
  • Prodaniuc  Andrei – clasa a 11-a A
  • Hălălişan  Alexandru – clasa a 12-a A

LOCUL III

  • Corbei Richard – clasa a 9-a B
  • Gorcea Valentin – clasa a 9-a C
  • Bociort Ionuţ – clasa a 10-a B

LOCUL IV

  • Toth Andreea – clasa a 9-a B
  • Herman Gabriel – clasa a 9-a B
  • Banciu Eduard – clasa a 10-a B
  • Bartlensky Robert – clasa a 10-a B

LOCUL V

  • Coraş Ciprian – clasa a 10-a B
  • Bujor Bianca – clasa a 10-a B